Zamki na Ukrainie

Ukraina jest bardzo bogata w historię, która pociąga turystów i podróżników. Kraj ten może pochwalić się ciekawym dziedzictwem architektonicznym. Istnieje bardzo wiele zamków na Ukrainie, w tym także polskich. Mówiąc o zamkach na Ukrainie należy powiedzieć, że w przeszłości wiele z nich należało do przeróżnych rodów szlacheckich i królewskich.

Pięknym i okazałym zamkiem jest na pewno Zamek Sobieskich w Żółkwi. Jest to okazała budowla wzniesiona w latach tysiąc pięćset dziewięćdziesiątych przez Stanisława Żółkiewskiego. Ciekawym budynkiem wzniesionym na wzgórzu jest Zamek Palanka, znajdujący się w mieście Mukaczewo, obecnie w zamku tym znajduje się muzeum.

Warto także zobaczyć Zamek w Olesku, wybudowany w dwunastym wieku. W tym zamku urodził się król Polski Jan III Sobieski. Zwiedzanie zamków może być jednym z głównych punktów pobytu na Ukrainie, nie można pominąć w swojej podróży wybrzeża czarnomorskiego i innych atrakcji, jednak zobaczenie zamków to absolutna konieczność.

Najbardziej znanymi zamkami polskimi na Ukrainie są Zamek w Brodach i Zamek w Krzemieńcu. Wyprawa na Ukrainę szlakiem zamków to bardzo ekscytująca i inspirująca lekcja historii. Czym innym jest uczyć się o historycznych wydarzeniach z książek, w ławce szkolnej i czym innym jest jechać w te miejsca, zobaczyć i przeżyć emocje na żywo. W wielu zamkach na Ukrainie obecnie utworzone są muzea i galerie sztuki. To podwójna atrakcja turystyczna, której nie powinno się pominąć.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-konsulat-ukraina-zgora-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367