Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Tajemnice zamków | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Zamki na Ukrainie

Ukraina jest bardzo bogata w historię, która pociąga turystów i podróżników. Kraj ten może pochwalić się ciekawym dziedzictwem architektonicznym. Istnieje bardzo wiele zamków na Ukrainie, w tym także polskich. Mówiąc o zamkach na Ukrainie należy powiedzieć, że w przeszłości wiele z nich należało do przeróżnych rodów szlacheckich i królewskich.

Pięknym i okazałym zamkiem jest na pewno Zamek Sobieskich w Żółkwi. Jest to okazała budowla wzniesiona w latach tysiąc pięćset dziewięćdziesiątych przez Stanisława Żółkiewskiego. Ciekawym budynkiem wzniesionym na wzgórzu jest Zamek Palanka, znajdujący się w mieście Mukaczewo, obecnie w zamku tym znajduje się muzeum.

Warto także zobaczyć Zamek w Olesku, wybudowany w dwunastym wieku. W tym zamku urodził się król Polski Jan III Sobieski. Zwiedzanie zamków może być jednym z głównych punktów pobytu na Ukrainie, nie można pominąć w swojej podróży wybrzeża czarnomorskiego i innych atrakcji, jednak zobaczenie zamków to absolutna konieczność.

Najbardziej znanymi zamkami polskimi na Ukrainie są Zamek w Brodach i Zamek w Krzemieńcu. Wyprawa na Ukrainę szlakiem zamków to bardzo ekscytująca i inspirująca lekcja historii. Czym innym jest uczyć się o historycznych wydarzeniach z książek, w ławce szkolnej i czym innym jest jechać w te miejsca, zobaczyć i przeżyć emocje na żywo. W wielu zamkach na Ukrainie obecnie utworzone są muzea i galerie sztuki. To podwójna atrakcja turystyczna, której nie powinno się pominąć.