Wybrzeże Morza Czarnego,Odessa

Wybrzeże Morza Czarnego to czterysta kilometrów kwadratowych powierzchni, składającej się z osad rybackich i małych miasteczek. To tutaj można znaleźć największą liczbę turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Jednym z największych rodzinnych kurortów tutaj jest Anapa, która zachwyca i przyciąga wspaniałymi piaszczystymi plażami. Dodatkowo morze jest w tym miejscu dość płytkie, dlatego jest to idealne miejsce na udane wakacje z dziećmi. Odessa natomiast to specyficzne, ciekawe i przyciągające miasto, godne do zwiedzenia i odwiedzenia.

Ci, którzy zwiedzili Odessę mówią jednogłośnie, że miasto to jest odmienne od wszystkich na Ukrainie. Mimo iż nie ma tutaj wielu zabytków i muzeów, cieszy się dużą sympatią i wszyscy dobrze się w tym mieście czują. Będąc w Odessie na pewno trzeba wejść na symbol Odessy – Potiomkinowskie schody. Schody te znajdują się pomiędzy centrum a portem. Jak każde turystyczne miasto, także Odessa ma centralny deptak na ulicy Dieribasowskaja.

Niewątpliwie wielką atrakcją Odessy jest Opera będąca jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych. Na uwagę zasługuje także Pomnik Puszkina i Pomnik Richelieu. Ukraina jest bardzo interesującym krajem, zagłębiając się w jej szczegóły historyczne i galerie fotograficzne, nabiera się wielkiej ochoty na zwiedzanie tego kraju.

Kijów, Lwów i Odessa – to ukraińskie miasta, o których słyszał chyba każdy, my jako Polacy nabieramy coraz większej ochoty na podróżowanie i zwiedzanie regionów, tak bliskich naszej historii i to wspaniała zmiana.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-konsulat-ukraina-zgora-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367