Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wybrzeże, Odessa i atrakcje | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Wybrzeże Morza Czarnego,Odessa

Wybrzeże Morza Czarnego to czterysta kilometrów kwadratowych powierzchni, składającej się z osad rybackich i małych miasteczek. To tutaj można znaleźć największą liczbę turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Jednym z największych rodzinnych kurortów tutaj jest Anapa, która zachwyca i przyciąga wspaniałymi piaszczystymi plażami. Dodatkowo morze jest w tym miejscu dość płytkie, dlatego jest to idealne miejsce na udane wakacje z dziećmi. Odessa natomiast to specyficzne, ciekawe i przyciągające miasto, godne do zwiedzenia i odwiedzenia.

Ci, którzy zwiedzili Odessę mówią jednogłośnie, że miasto to jest odmienne od wszystkich na Ukrainie. Mimo iż nie ma tutaj wielu zabytków i muzeów, cieszy się dużą sympatią i wszyscy dobrze się w tym mieście czują. Będąc w Odessie na pewno trzeba wejść na symbol Odessy – Potiomkinowskie schody. Schody te znajdują się pomiędzy centrum a portem. Jak każde turystyczne miasto, także Odessa ma centralny deptak na ulicy Dieribasowskaja.

Niewątpliwie wielką atrakcją Odessy jest Opera będąca jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych. Na uwagę zasługuje także Pomnik Puszkina i Pomnik Richelieu. Ukraina jest bardzo interesującym krajem, zagłębiając się w jej szczegóły historyczne i galerie fotograficzne, nabiera się wielkiej ochoty na zwiedzanie tego kraju.

Kijów, Lwów i Odessa – to ukraińskie miasta, o których słyszał chyba każdy, my jako Polacy nabieramy coraz większej ochoty na podróżowanie i zwiedzanie regionów, tak bliskich naszej historii i to wspaniała zmiana.