Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Pogoda na Ukrainie | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Pogoda

Pogoda jest tym elementem, który w bardzo dużej mierze decyduje o tym, czy nasz urlop będzie udany czy nie. Równie ważna jak pogoda jest baza noclegowa. Ktoś pomyśli, że to dziwne porównanie, ale zastanawiając się głębiej można dojść do wniosku, że brak odpowiednich warunków noclegowych i brak pogody w podobny sposób źle wpływa na nastrój i entuzjazm związany z podróżowaniem. Obecnie w wielu krajach na świecie pogoda zadziwia i zaskakuje, obserwuje się niespotykane wcześniej na określonych terenach zmiany klimatyczne i tak też jest na Ukrainie.

Na Ukrainie w przeważającej mierze panuje dość srogi klimat umiarkowany kontynentalny. Jednak nie ma się co zrażać – pogoda na Ukrainie nie jest aż tak zła, aby mogła wystraszyć wprawionych turystów czy odpornych podróżników. Zimą średnia temperatura w tym kraju wynosi minus sześć stopni, natomiast latem w miesiącu lipcu plus dwadzieścia.

Mówiąc o pogodzie należy nadmienić, iż latem w rejonach południowych i wschodnich występują tak zwane suchowieje – nieprzyjemne wiatry niosące ze sobą spore ilości pyłu.

Jeśli ktoś marzy o błogim lenistwie w upalnej aurze, powinien zaplanować urlop na Półwyspie Krymskim, gdzie panuje sprzyjający wakacyjnemu wypoczynkowi klimat morski.