Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wyjazd do Lwowa | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Lwów

Lwów jest jednym z najbardziej „polskich” miast poza granicami naszego kraju, a już na pewno za naszą wschodnią granicą. Właśnie przez to, że wiele naszych rodaków traktuje to miasto jako swoje ojczyste, wielu turystów wyrusza do Lwowa, aby go pozwiedzać i poznać jego magię na żywo. Miasto to leży tylko siedemdziesiąt kilometrów od granicy z Polską, dlatego nie jest wielkim problemem wybranie się do niego na krótki urlop.

Lwów jest bardzo ciekawym turystycznie i historycznie miastem, można spotkać w nim niezwykłą mieszankę kulturową, składającą się w dużej mierze z Polaków, Włochów i Niemców. We Lwowie główną atrakcją są zabytki, piękne i ponadczasowe bardzo charakterystyczne dla wszystkich zamieszkałych tam kultur. Będąc we Lwowie należy zwrócić uwagę na stare miasto, które zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO.

Lwów rozwija się w szybkim tempie zmieniając całą infrastrukturę turystyczną, zachęcając tym samym do przyjazdu. Za sprawą Euro zmienia się także stolica Ukrainy, atrakcje Kijowa przyciągają i zachęcają do podróżowania po Ukrainie. Bez wątpienia planując urlop na Ukrainie trzeba zwiedzić najważniejsze miasta i miejsca w tym kraju. Warto wcześniej poczytać i dowiedzieć się nieco więcej o kulturze i historii tego kraju, aby trafniej poruszać się po nim i wiedzieć do czego dążyć.