Kijów

Kijów, stolica Ukrainy, jest największym miastem w tym kraju i leży nad Dnieprem. Kijów jest miastem z wieloma atrakcjami turystycznymi i bardzo ciekawą historią, łączącą się z Polską od tysiąc osiemnastego roku. Mówiąc o atrakcjach Kijowa, warto wspomnieć o Ławrze (klasztorze Pieczar) oraz o kopule cerkwi, dzięki której Kijów jest nazywany Drugim Jeruzalem. Zwiedzanie Kijowa najlepiej jest rozpocząć od głównej alei Chreszczatyka. Przechodząc przez nią zwiedzi się po drodze Rynek Besarabskiego i dojdzie się do Placu Niepodległości. W tych miejscach znajduje się szereg zabytków, które wzbudzają zachwyt i zainteresowanie turystów z całego świata.

Będąc w centrum miasta trzeba koniecznie zaglądnąć do Hotelu Ukraina i ciekawego Centrum Handlowego w kształcie globusa. O atrakcjach Kijowa można mówić długo, zresztą jak o atrakcjach wielu innych historycznych dużych miast. Na Ukrainie jest wiele miejsc, takich jak na przykład Karpaty, które zachwycają, interesują i przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów.

Jedni kochają poznawać historię i oglądać zabytki, inni kochają przemierzać górskie szlaki lub wylegiwać się na plażach wpatrując się w morze. Kijów jest ośrodkiem religijnym, zresztą jednym z najstarszych w Europie, dlatego też dla chrześcijan jest to bardzo atrakcyjne i cenne miejsce. Paradoksem jest to, że z jednej strony widać tutaj wielką religijność a z drugiej – w Kijowie jest najwięcej w bloku wschodnim ateistów. Będąc w Kijowie warto zwiedzić Wydubicki Monastyr – klasztor Świętej Flory. Z pewnością Kijów jest jednym z ciekawszych miast z bogatą historią i nikt nie pożałuje wybierając się tutaj na urlop lub po prostu na zwiedzanie i poszerzanie wiedzy.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-konsulat-ukraina-zgora-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367