Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zabytkowy Kijów | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Kijów

Kijów, stolica Ukrainy, jest największym miastem w tym kraju i leży nad Dnieprem. Kijów jest miastem z wieloma atrakcjami turystycznymi i bardzo ciekawą historią, łączącą się z Polską od tysiąc osiemnastego roku. Mówiąc o atrakcjach Kijowa, warto wspomnieć o Ławrze (klasztorze Pieczar) oraz o kopule cerkwi, dzięki której Kijów jest nazywany Drugim Jeruzalem. Zwiedzanie Kijowa najlepiej jest rozpocząć od głównej alei Chreszczatyka. Przechodząc przez nią zwiedzi się po drodze Rynek Besarabskiego i dojdzie się do Placu Niepodległości. W tych miejscach znajduje się szereg zabytków, które wzbudzają zachwyt i zainteresowanie turystów z całego świata.

Będąc w centrum miasta trzeba koniecznie zaglądnąć do Hotelu Ukraina i ciekawego Centrum Handlowego w kształcie globusa. O atrakcjach Kijowa można mówić długo, zresztą jak o atrakcjach wielu innych historycznych dużych miast. Na Ukrainie jest wiele miejsc, takich jak na przykład Karpaty, które zachwycają, interesują i przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów.

Jedni kochają poznawać historię i oglądać zabytki, inni kochają przemierzać górskie szlaki lub wylegiwać się na plażach wpatrując się w morze. Kijów jest ośrodkiem religijnym, zresztą jednym z najstarszych w Europie, dlatego też dla chrześcijan jest to bardzo atrakcyjne i cenne miejsce. Paradoksem jest to, że z jednej strony widać tutaj wielką religijność a z drugiej – w Kijowie jest najwięcej w bloku wschodnim ateistów. Będąc w Kijowie warto zwiedzić Wydubicki Monastyr – klasztor Świętej Flory. Z pewnością Kijów jest jednym z ciekawszych miast z bogatą historią i nikt nie pożałuje wybierając się tutaj na urlop lub po prostu na zwiedzanie i poszerzanie wiedzy.