Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Huculszczyzna | Atrakcje Ukrainy - Centrum Informacji

Huculszczyzna

Huculszczyzna to region położony w zachodniej części Ukrainy, w obszarze Karpat Wschodnich. To wspaniały dziki obszar Europy, pełen magii i muzyki. Co w Huculszczyźnie zachwyca wszystkich? Przede wszystkim barwność swych obyczajów. Nic dziwnego, że miejscowi górale są dumni ze swojego miejsca na ziemi, to tutaj wielowiekowa tradycja jest pielęgnowana z pokolenia na pokolenie. Hucułów nikt nie przyporządkowuje do określonej nacji, są oni odrębnym bytem społecznym, gościnnym i przyjmującym turystów z wielką otwartością i życzliwością.

Huculszczyzna jest pięknym obszarem, kryjącym w sobie wielkie tradycje i historię i zachęcającym do ich poznawania. Region ten pobrzmiewa dźwiękami muzyki, każdy dzień witany jest tutaj przez dźwięki trembity.

Huculszczyzna w przeciwieństwie do chociażby atrakcji Krymu, nie jest określona w pewnych sztywnych ramach. Region ten nie ma określonej własnej stolicy, domy mieszkańców są oddalone od siebie, wsie tego regionu są ogromne. Z pewnością warto zwiedzić tutaj Werchowynę, ale także Iwano- Frankowsk i Kołomyję. Interesującym miejscem jest także Kosów z jarmarkiem huculskim. 

Warto zaznaczyć, że na obszarze Huculszczyzny znajdują się piękne góry, które mogą przynieść niezapomniane wspomnienia dla wszystkich miłośników szczytów. Mało kto wie, że istnieje taki obszar jak Huculszczyzna, warto zatem poczytać o jej historii i atrakcjach. Odkrywanie mało poznanych regionów jest pasjonujące, a ten z pewnością zasługuje na uwagę.